Bestyrelsen vælges på den årlige generalforsamling. Bestyrelsesmedlemmer 2020/2021:

 

Astrid Oberborbeck Andersen (forkvinde)
Ph.D. fra Institut for Antropologi, Københavns Universitet.
Adjunkt ved Institut for Kultur og Læring, Aalborg Universitet
aoan@hum.aau.dk

 

 

Maia Ebsen (næstforkvinde)
Ph.D-studerende ved Institut for Antropologi, Københavns Universitet
maia.ebsen@gmail.com

 

 

 

Atreyee Sen (orlov)
Ph.D i Social Antropologi fra SOAS University of London
Lektor ved Institut for Antropologi, Københavns Universitet
Atreyee.Sen@anthro.ku.dk

 

 

Astrid Boe Hüttel
Bachelor i antropologi fra Københavns Universitet.
abhyttel@gmail.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fiona Mossman
Bachelor i antropologi fra Københavns Universitet.
Studentermedhjælper ved UNEP DTU Partnership
fionahmossman@gmail.com
 
 
 
 
 
 
 
 

Ester Fritsch
cand.scient. i antropologi fra Københavns Universitet.
Ph.D.-stud. ved IT Universitetet, København
estf@itu.dk

 

 

Therese Kjellerup Thorstholm
Cand.scient.anth fra Københavns Universitet.  Brugerkonsulent ved sundhed.dk
therese.thorstholm@gmail.com

 

 

Julie Nielsen
Cand.scient.anth fra Københavns Universitet.  Udviklings- og kommunikationsmedarbejder
julie.nielsen@savn.dk

 

 

Helen Ali
Cand.mag i Tværkulturelle studier fra Københavns Universitet.  
off.helenali@gmail.com

 

 

 

Nina Scheel (Kasserer)
Cand.scient.anth fra Aarhus Universitet. Selvstændig analysekonsulent hos ninascheel.com
mail@ninascheel.com

 

 

Janice S. Pedersen
Cand.scient. i antropologi fra Københavns Universitet
JaniceS.Pedersen@gmail.com

 

 

 

Henriette Kabell Christensen
Cand. Scient. i Teknoantropologi fra Aalborg Universitet. Researcher hos AFRY
henriettekabell@gmail.com

 

 

 


Ditte Bjerregaard
Cand. Scient. i Antropologi
medarbejder ved Center for Magtanalyse 

 

 

 

Thomas Scott Hughes
Konsulent hos ReD Associates
Ph.D fra Institut for Antropologi, Københavns Universitet
thomashughes1319@gmail.com

 

 

 

Katrine Vintov
Bachelorstuderende ved Institut for Antropologi, Københavns Universitet
katrine@vintov.dk

 

 

 

Annika Isfeldt
Cand.scient.anth. fra Københavns Universitet Videnskabelig assistent ved SODAS, Københavns Universitet.                                    annikaisfeldt@gmal.com

 

 

Amalie Noer
Cand.scient.anth fra Københavns Universitet
Administrativ medarbejder i Erhvervsstyrelsen
amalie.noer.r@gmail.com

 

 

________________________________________________________

Studentermedhjælp

Julia Haugaard
Bachelorstuderende ved Institut for Antropologi.
Antropologforeningen@anthro.ku.dk